Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Mistrzostwa LA z dobrymi wynikami (zdjęcia) Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 11:42

Ponad czterysta zawodniczek i zawodników przystąpiło do rywalizacji w Mistrzostwach Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych. Impreza przeprowadzona na stadionie w Ostrołęce pokazała jak dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się "Królowa sportu".
Dla Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki i Szkolnego Związku Sportowego przeprowadzenie zawodów z udziałem tak dużej grupy reprezentantów głównie miasta i powiatu ostrołęckiego było dużym wyzwaniem. Ponad pięciogodzinna rywalizacja była możliwa dzięki bardzo dobrze przygotowanemu obiektowi przez partnera technicznego imprezy - Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Młodzi lekkoatleci w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali o dobre wyniki dla swoich szkół i klubów. a zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkurencjach przewidziane zostały medale i dyplomy. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników puchary oraz nagrody od sponsorów imprezy. 
- W gronie wszystkich uczestników zgodnie z regulaminem wyłoniliśmy szóstkę najlepszych, po dwoje w rzutach, skokach i biegach - mówi sekretarz OKLA Ostrołęka Konrad Szuster. - Dobrych wyników w mistrzostwach nie brakowało i cieszymy się z faktu, że cieszyły się tak dużym zainteresowaniem.

W gronie sprinterek puchar przewodniczącego rady miasta Jerzego Grabowskiego otrzymała Aleksandra Olewiecka z OKLA Ostrołęka, która w biegu na 100 m uzyskała wynik 13.42 s, wart 95 punktów. W gronie mężczyzn Piotr Sadłowski na dystansie 1500 m wygrał z czasem 4:32.73, uzyskując 73 pkt. W skokach najlepsze wyniki osiągnęli Kornelia Suchecka z UKS Siódemka Ostrołęka w trójskoku - 104 pkt za wynik 11.00 m i Maciej Trzciński w skoku wzwyż - 81 pkt za wynik 170 cm.

Świetne wyniki osiągnęli reprezentanci OKLA Ostrołęka w rzutach. W pchnięciu kulą Mateusz Boruch wygrał z wynikiem 15.36 m, który wart był 135 pkt, a Wiktoria Pławska również w pchnięciu kulą uzyskała 11.48 m, co dało 124 pkt. Wszyscy wymienieni lekkoatleci otrzymali nagrody od sponsorów mistrzostw Ostrołęki. Nagrody wręczali m.in. przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski, radni Grzegorz Milewski i Edward Górecki oraz prezes OKLA Lidia Gontarz. Pełne wyniki rywalizacji w mistrzostwach Ostrołęki w załączniku.

Sponsorzy: Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatu Ostrołęckiego, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Pensjonat Wioletta, Pizzeria Da Grasso, Siłownia Forma5 Club, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Pizza Rica. Patronat medialny: Moja-Ostroleka.pl.

Zobacz zdjęcia:
Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych (18.05.2016)

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x