Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Olszewska ze srebrem, brąz dla Borkowskiej Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 czerwca 2016 15:48

Dwa medale wywalczyli reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostw Polski LZS, które odbyły się w Zamościu. Srebrny medal w zawodach wywalczyła podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów - Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem. Wynik 34.37 m zapewnił nie tylko srebrny medal w gronie juniorek młodszych, ale również nowy rekord życiowy. Bardzo dobre wyniki w zawodach zapisała na swoim koncie również Klaudia Borkowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego wywalczyła brązowy medal na dystansie 400 m juniorek z czasem 58.28 s.
Ta sama zawodniczka udanie zaprezentowała się na dystansie o połowie krótszym, gdzie wynik 26.26 dał nowy rekord życiowy i siódmą lokatę. W rywalizacji dobrze zaprezentowali się również podopieczni trenera Roberta Brzuzego.

Damian Niedźwiecki z wynikiem 15.18 m, będącym nowym rekordem życiowym zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą juniorów młodszych oraz z wynikiem 42.67 m był piętnasty w rzucie oszczepem. Drugi z podopiecznych Oskar Żebrowski w pchnięciu kulą z wynikiem 14.97 m zajął siódmą lokatę.

W pchnięciu kulą juniorów ósmą lokatę zajął z kolei Mateusz Boruch z wynikiem 15.08 m. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów zajął również siedemnastą lokatę w rzucie dyskiem z wynikiem 36.71 m.
Poza pierwszą dziesiątką uplasowała się Aleksandra Olewiecka - 13.09 m w biegu na 100 m juniorek młodszych oraz 26.54 s w biegu na 200 m z nowym rekordem życiowym. W mistrzostwach dało to odpowiednio jedenastą i trzynastą lokatę. Dwunasta w biegu na 1500 m z wynikiem 5:12.81, będącym nowym rekordem życiowym uplasowała się Wiktoria Orzoł. Trzynasta w rzucie dyskiem juniorek młodszych była Magdalena Piendak z wynikiem 25.12 m.

 

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x