Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Rekordowe próby lekkoatletów OKLA we Wrocławiu Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 sierpnia 2016 08:13

Bez medalowych lokat, ale z bardzo wartościowymi wynikami powrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem został Damian Niedźwiecki. W finale konkurencji pchnięcia kulą juniorów młodszych (5 kg) wystąpiła dwójka podopiecznych trenerów Katarzyny Szuster, Roberta Brzuzego i Konrada Szustera. Damian Niedźwiecki posłał kulę w najlepszej próbie na odległość 15.32 m i zajął ósmą lokatę. Wcześniej w eliminacjach uzyskał 15.47 m i ustanowił nowy rekord życiowy.

Dwunaste miejsce w rywalizacji zajął z kolei Oskar Żebrowski, który posłał kulę na odległość 13.93 m. Zdecydowanie lepszy wynik reprezentant OKLA uzyskał w eliminacjach, gdzie jego łupem padł wynik 15.13, będący nowym rekordem życiowym zawodnika.

W konkursie zwyciężył Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów z wynikiem 17.66 m. Drugie miejsce zajął Michał Skopiński z ZLKL Zielona Góra - 17.35 m, a trzecie Mateusz Bator z MKS Tomaszów Mazowiecki - 17.22 m.

W konkursie rzutu dyskiem wystąpiła z kolei Magdalena Olszewska, która w eliminacjach uzyskała 35.38 m i pobiła rekord życiowy. W najlepszej finałowej próbie posłała dysk na odległość 34.21 m, zajmując w zawodach dziewiąte miejsce. W konkursie zwyciężyła Agnieszka Kulak z LKS Jantar Ustka - 43.08 m.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x