Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Osiem medali OKLA w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 12 września 2016 19:24

Dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci OKLA Ostrołęka w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie. Fantastyczny występ zaliczyła Gabriela Pszczoła, który zdobyła złote medale w pchnięciu kulą (3 kg) z wynikiem 10.82 m i rzucie młotem (3 kg) z rezultatem 34.08 m, poprawiając rekord życiowy.
Na konto OKLA trafiły także cztery srebrne medale. Patryk Niedźwiecki w pchnięciu kulą (5 kg) uzyskał wynik 13.85 m, uzyskując nowy rekord życiowy. Fabian Czajkowski srebrno wywalczył z kolei na 600 m z wynikiem 1:29.06. Nowe rekordy życiowe i srebra w zawodach wywalczyli także Katarzyna Butler na 1000 m z rezultatem 3:09.77 i Marta Gontarz z rzucie młotem (3 kg) - 30.31 m. Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Dobkowski z nowym rekordem życiowym na 2000 m - 6:54.98 i Patryk Niedźwiecki w rzucie dyskiem (1 kg) - 33.43, również uzyskując najlepszy wynik w karierze.

Gabriela Pszczoła, Patryk Niedźwiedzki, Katarzyna Butler i Fabian Czajkowski dodatkowo wywalczyli sobie kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików.

Tuż za podium w rzucie młotem (3 kg) uplasowała się Julia Mroczkowska - 21.98 m, a piąta była Julia Zbiczyńska - 15.81 m. Obie poprawiły swoje najlepsze życiowe osiągnięcia. Julia Mroczkowska zajęła piąte miejsce w rzucie dyskiem (0.75 kg), ustanawiając kolejną życiówkę.

Również kolejni zawodnicy OKLA z imprezy powrócili z imprezy z rekordami życiowymi: Piąty był Adam Wiśniewski - 20.49 s (-1,6 m/s) na 110 m ppł, szóste miejsce zajęła Julia Zbiczyńska - 23.03 m w rzucie dyskiem 0.75 kg, dziewiąte miejsce zajął Adam Wiśniewski - 31.36 s (-3,0 m/s) na 200 m ppł. na dziesiątej lokacie uplasował się Piotr Podbielski - 7.51.41 na 2000 m oraz Marta Gontarz 8.78 m w pchnięciu kulą 3 kg. Życiówkę poprawił także Błażej Wojsz - 13.99s (-0.9 m/s) w sprincie na 100 m.

W zawodach startowali także Seweryn Biedrzycki - 13.09 s (-0.4 m/s) na 100 m i Dżesika Osiewska - 47.67 s na 300 m. Zawodników do rywalizacji przygotowali trenerzy: Kasia i Konrad Szuster, Bartosz Witkowski, Robert Brzuzy, Krzysztof Tyszka i Michał Zawojek.