Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Czajkowski: Moim celem Mistrzostwa Polski (wideo) Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 lutego 2017 09:23

Fabian Czajkowski to kolejny niezwykle utalentowany zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczny trenera Bartosza Witkowskiego to duży talent, który w 2016 roku otarł się o medal Mistrzostw Polski Młodzików. W plebiscycie zajął piątą lokatę.
W biegu najważniejszej imprezie na dystansie 600 metrów zajął czwartą lokatę z bardzo dobrym wynikiem 1:24.40 ustanawiając nowy rekord klubu i powiatu ostrołęckiego. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików reprezentant OKLA wywalczył srebrny medal na 600 m, srebro wywalczył w także w biegu przełajowym na 2000 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Złoto dołożył w Mistrzostwa Mazowsza Młodzików na 600 m. Na swoim koncie podopieczny trenera Bartosza Witkowskiego zanotował również złote medale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu przełajowym na 1000 m oraz złoto w Międzynarodowych Biegach im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku na dystansie 2000 m.

Z pewnością Fabian Czajkowski to bardzo duży talent, który w kolejnych latach powinien walczyć o medale Mistrzostw Polski. W głosowaniu na Sportowca Roku 2016 w Regionie otrzymał 445 głosów od Czytelników i zajął piątą lokatę. Rok 2017 może przynieść kolejne sukcesy i to zdecydowanie bardziej znaczące.

- Największym moim sukcesem w 2016 roku było czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach - mówi Fabian Czajkowski. - W obecnym sezonie planuję wystartować w Mistrzostwach Polski na 400 i 800 metrów. Chciałbym zmieścić się w pierwszej dziesiątce. W marcu planuję wystartować również w biegach przełajowych.

Po materiał filmowy zapraszamy do serwisu sportowego sport.moja-ostroleka.pl.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x