SiteGround web hosting Joomla Templates

Ewa Bartosik celuje w medale Mistrzostw Europy Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
sobota, 18 marca 2017 08:57

Nie daje o sobie zapomnieć najlepsza ostrołęcka weteranka Ewa Bartosik z sukcesami startująca na lekkoatletycznych arenach. Doświadczona zawodniczka chce w 2017 roku zdobyć medale Mistrzostw Europy w Danii. W kraju bije kolejne rekordy Polski. W ostatnich Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu ostrołęczanka nie tylko nie dała szans rywalkom zdobywając trzy złote medale. Dodatkowo ustanowiła trzy rekordy Polski w kategorii +65 lat i mocno zawiesiła poprzeczkę rywalkom.
W sprincie na 60 m Ewa Bartosik uzyskała czas 9.39 s.

W skoku w dal w najlepszej próbie uzyskała 3.59 m, a w trójskoku 8.34 m. Świetne wyniki zostały zauważone przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę, który ufundował puchar dla najlepszej zawodniczki XXVI Halowych Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki

.- Weteranka Ewa Bartosik ciągle zaskakuje formą, co pokazała na Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów - mówi koordynator treningów mistrzyni Bartosz Witkowski z OKLA Ostrołęka. - W zawodach pobiła trzy rekordy Polski oraz została nagrodzona, jako najlepsza zawodniczka mistrzostw pucharem.

Przed reprezentantką OKLA Ostrołęka kolejne wyzwanie, czyli Mistrzostwa Europy w Danii na otwartym stadionie. Impreza została zaplanowana w Aarhus w dniach 25 lipca - 5 sierpnia.