Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Czas na Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 maja 2017 08:13

Ponad czterysta zawodniczek i zawodników znalazło się na listach startowych Mistrzostw Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Na zawody na stadionie przy ulicy Witosa wspólnie zapraszają Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sportowy.
Zawody zostały zaplanowane w tym roku we czwartek, 18 maja na stadionie przy ulicy Witosa. Początek rywalizacji w mistrzostwach o godz. 10.00. W programie imprezy przewidziano następujące konkurencje dla kobiet: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 4x100 m, skok w dal, skok w wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem. W tych samych konkurencjach zmierzą się również mężczyźni, jednak zamiast na 800 m będą rywalizować na 1500 m.
- Do udziału w zawodach uprawnieni są zawodnicy urodzeni w latach 2001-1998 i posiadający aktualne badania lekarskie - informuje sekretarz OKLA Konrad Szuster. - Każda szkoła może do zawodów zgłosić trzech lekkoatletów do jednej konkurencji. Bieg na 800 m i dłuższy uważa się za dwie konkurencje. Punktowanych będzie osiem miejsc w każdej konkurencji. Nie wlicza się punktów do współzawodnictwa, jeżeli wynik uzyskany na zawodach jest gorszy od minimów.

W biegu na 100 metrów będą miały miejsce eliminacje oraz finał z udziałem sześciu najlepszych zawodniczek/zawodników. W pozostałych biegach serie na czas, a w konkurencjach technicznych eliminacje i finał dla ośmiu uczestników mistrzostw. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkurencjach przewidziane zostały medale i dyplomy. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. W załączeniu program minutowy imprezy.

Udział w zawodach organizowanych przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sportowy jest bezpłatny. Patronat honorowy nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski.

Sponsorzy: Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatu Ostrołęckiego, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, Piekarnia Kurpiowska Serafin, KONKRET martketpozyczkowy.pl, Pizzeria Da Grasso, Siłownia Forma5 Club, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Radny Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski, Last Minute Service, Telewizja Kablowa Esprit. Patronat medialny: Moja-Ostroleka.pl.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x