Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Fenomenalne pchnięcie Niedźwieckiego w Warszawie Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 maja 2017 12:46

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rozkręcają się w obecnym sezonie w każdym kolejnym starcie. Szczególnie coraz wyższą formę prezentują kulomioci i dyskobole prowadzeni przez trenerów Katarzynę i Konrada Szusterów. W Warszawie świetnie wypadł Damian Niedźwiecki.
17-letni zawodnik w pchnięciu kulą 5 kg uzyskał 18.10 m poprawiając rekord życiowy podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. To obecnie drugi wynik na krajowych listach zawodnika, który w ostatnich miesiącach poczynił bardzo duże postępy.

Damian Niedźwiecki w stolicy kraju udanie zaprezentował się także w rzucie oszczepem 700 g, gdzie wynikiem 49.07 m również ustanowił nowy rekord życiowy. W konkursie pchnięcia kulą wystartował także 17-letni Oskar Żebrowski, który uzyskał 16.16 m. Dobry wynik na swoim koncie zapisała także Wiktoria Chełstowska w pchnięciu pchnięcie kulą 3 kg z wynikiem 10.85 m.

20-letni Mateusz Boruch w pchnięciu kulą 7.26 kg uzyskał wynik 12.86 m, 19-letnia Weronika Dworecka w biegu na 800 m uzyskała wynik 2:25.08, a 17-letnia Wiktora Orzoł w biegu na 800 m uzyskała wynik 2:36.27. Trenerami zawodników są Katarzyna i Konrad Szuster, Bartosz Witkowski i Marianna Pędzich.

Kolejny udany start na swoim koncie zanotował także senior Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Igor Bastek, który w Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi zajął szóste miejsce w rzucie dyskiem (2 kg) z wynikiem 45.50 m. Igor Bastek to wychowanek trenera Marka Kwiatkowskiego pod którego opieką występuje w kolejnych zawodach.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x