Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Młody narybek OKLA z rekordami w Łodzi Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 czerwca 2017 09:29

Kolejne udane starty mają za sobą młodzi reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy tym razem rywalizowali w finałowych zawodach w Łodzi. W zawodach wzięła udział dziewięcioosobowa grupa biorąca udział w zajęciach Lekkoatletyki dla każdego.
Do rywalizacji przystąpili reprezentanci OKLA pod wodzą trenerów Katarzyny Szuster i Bartosza Witkowskiego, którzy najlepiej zaprezentowali się w eliminacyjnych zawodach w Pułtusku. Mimo niesprzyjających warunków przy padającym deszczu i niskiej temperaturze rewelacyjnie zaprezentowała się Eulalia Marzewska, która poprawiła rekord życiowy o siedem sekund w biegu na 600 m zajmując czternaste miejsce z wynikiem 2:01:08.

W popołudniowej sesji na rozbiegu skoku w dal stanęła Alicja Prusik, która w pierwszej próbie skoczyła życiówkę 4,45 m, co dało jej pewny awans do finałowej dwunastki. W popołudniowej sesji w biegu na 300 m zaprezentowała się Kornelia Szymczyk uzyskując 45.85 s.
- Kornelia podczas rozgrzewki doznała niegroźnego urazu, który odczuła w czasie biegu na wirażu - mówi trener Bartosz Witkowski. - Mimo tego dobiegła do mety z rekordem życiowym. W niedzielę w finale skoku w dal Alicja walczyła dzielnie awansując do finałowej ósemki. W ścisłym finale nie poprawiła wyniku i ostatecznie została sklasyfikowana na ósmej lokacie.

W zawodach ambitnie walczyły także Wiktoria Kandybowicz dwudziesta na 300 m z wynikiem 49.49 s (rekord życiowy), Wiktor Pragacz - 34 miejsce w biegu na 1000 m - 3:41,95 (rekord życiowy), Lena Wilczyńska - 36 miejsce w rzucie piłeczką palantową - 25 m, Kornelia Zbiczyńska - 42 miejsce w biegu na 600 m - 2:00.38, Łukasz Sadłowski - 48 miejsce w biegu na 1000 m - 3:31.36 (rekord życiowy) i Wiktoria Szcześniak - 53 miejsce w skoku w dal - 3.97 m (rekord życiowy).

Do zawodów młodych adeptów lekkiej atletyki przygotowali trenerzy: Katarzyna Szuster, Bartosz Witkowski, Marianna Pędzich i Przemysław Dąbrowski.
- Wszyscy dali z siebie wszystko i za to wielkie gratulacje - podkreśla trener OKLA Bartosz Witkowski. - Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy pomogli przy udziale w tych w zawodach.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x