Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Lekkoatleci OKLA wyróżnieni przez władze miasta Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 sierpnia 2017 14:35

Magdalena Żebrowska, Magdalena Olszewska i Fabian Czajkowski to trójka reprezentantów OKLA Ostrołęka, która została wyróżniona i nagrodzona przez władze miasta. Młodzi lekkoatleci zapisali na swoim koncie wartościowe wyniki, zdobywając medale Mistrzostw Polski.

Magdalena Żebrowska to obecnie zawodniczka KS Podlasia Białystok, ale jej wyniki są bardzo istotne dla OKLA Ostrołęka i miasta. Połowa z uzyskanych przez zawodniczkę punktów w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego wciąż trafia na konto ostrołęckiego klubu.
21-letnia zawodniczka w obecnym sezonie wywalczyła w Suwałkach złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego osiąga coraz bardziej wartościowe wyniki i w obecnym sezonie po raz kolejny poprawiła rekord życiowy. Obecnie zawodniczka z Lelisa legitymuje się wynikiem 6.27 m, który należy do najlepszych w kraju również w gronie seniorek.

Zawodniczka OKLA w obecnym sezonie dostąpiła również zaszczytu występu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy, gdzie z wynikiem 6.19 m uplasowała się na piętnastej lokacie. W Mistrzostwach Polski Seniorów w Białymstoku wychowanka OKLA z wynikiem 6.08 m zajęła piąte miejsce.

Sukcesy odnoszą także młodsi reprezentanci OKLA Ostrołęka - 18-letnia Magdalena Olszewska i 16-letni Fabian Czajkowski, którzy wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski LZS w Pile. Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem ustanowiła nowy rekord życiowy 38.17 m. Fabian Czajkowski w biegu na 400 metrów uzyskał wynik 50.95 s.

Magdalena Żebrowska osobiście odebrał list gratulacyjny i nagrodę z rąk wiceprezydenta miasta Grzegorza Płochy i przewodniczącego rady miasta Jerzego Grabowskiego. W imieniu Magdaleny Olszewskiej nagrodę odebrała siostra Marlena, a w imieniu Fabiana Czajkowskiego trener Bartosz Witkowski. Przed młodymi lekkoatletami już w najbliższy weekend, 4-6 sierpnia Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Warszawie.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x