Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Lekkoatleci OKLA walczyli w finałach OOM Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 sierpnia 2017 09:47

Piątka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rywalizował w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się na stadionie AWF Warszawa. W zawodach rangi Mistrzostw Polski nie zabrakło dobrych wyników, ale nie wystarczyły one do medali.

W eliminacjach do konkursu pchnięcia kulą Damian Niedźwiecki uzyskał wynik 17.33 m, co dało awans do sobotniego finału. Oskar Żebrowski posłał kulę na odległość 16.86 m awansując do czołowej dwunastki.Trzeci z kulomiotów - Patryk Niedźwiecki pchnięciem 14.54 m zakończył udział w zawodach na dziewiętnastej pozycji.

W biegu na 400 m Fabian Czajkowski zajął osiemnaste miejsce wynikiem 51.30 s. Ostatnia na starcie stanęła Katarzyna Butler w biegu na 800 m. Wynikiem 2.20.63. uplasowała się na osiemnastym miejscu.

Podczas sobotniego finału pchnięcia kulą z bardzo dobrej strony pokazali się Damian Niedźwiecki - pchnięciem na odległość 17.50 m zajął szóste miejsce. Swój rekord życiowy poprawił Oskar Żebrowski - 17.04 m, co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca. 
- Warto podkreślić, że tegoroczny poziom pchnięcia kulą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był najwyższy w historii, tym bardziej jesteśmy dumni z naszych reprezentantów - podkreśla sekretarz OKLA Konrad Szuster.

Damian Niedźwiecki startował także w konkursie rzutu dyskiem. W sobotnich eliminacjach uzyskał rezultat 46.05 m, co zapewniło mu awans do finału. Niedzielny finał zakończył na dziesiątym miejscu z wynikiem 44.45 m.

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki we współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobył 19 punktów, co dało mu 61 miejsce spośród 210 sklasyfikowanych klubów z całej Polski. Do zawodów lekkoatletów przygotowywali trenerzy Katarzyna i Konrad Szuster oraz Bartosz Witkowski.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x