SiteGround web hosting Joomla Templates

Medalowa seria Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 11 września 2017 12:24

Bardzo udany występ zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Mazowsza w Kozienicach. Z zawodów przywieźli siedem medali - dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe oraz kolejne bardzo wartościowe rekordy życiowe.
Na najwyższym stopniu podium w zawodach w Kozienicach stanęła Gabriela Pszczoła w pchnięciu dyskiem 12.30 m, poprawiając po raz kolejny w tym sezonie rekord życiowy. Złoto wywalczył także Sebastian Moszczyński w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm.

Srebrne medale w zawodach zdobyli Julia Mroczkowska w rzucie dyskiem - 31.25 m i Jakub Sęndrowski 1000 m z wynikiem 2:51.50, z nowym rekordem życiowym. Brązowe medale wywalczyli Katarzyna Stefko w rzucie dyskiem 28.97 m i Michał Gruszczyński w rzucie dyskiem - 34.82 m, z nowymi rekordami życiowymi oraz Wojciech Kaczmarczyk w pchnięcia kulą - 9.93 m.

W zawodach z powodzeniem startowali także: Kacper Piórkowski na dystansie 1000 m z wynikiem 3.04:04 (rekord życiowy), Adrian Milewski w rzucie dyskiem 32.68 m (rekord życiowy), Izabela Stefańska w sprincie na 100 m z czasem 13.45 s, Julia Kaczyńska - 100 m z czasem 13.84 s (rekord życiowy), Sandra Oleksiak - 100 m z czasem 14.11 s, sztafeta 4x100m (Oleksiak S. Stefańska I. Kaczyńska J. Berkowska K.) z wynikiem 54.70 s, a takze Antonina Krupka w rzucie dyskiem - 22.80 m i Wiktoria Sujkowska w rzucie dyskiem - 15.42 m.

- Cieszymy się bardzo z fakty wywalczenia siedmiu medali przez naszych reprezentantów i wielu bardzo wartościowych wyników - podkreśla trener Konrad Szuster. - Nasi reprezentanci powrócili z wieloma nowymi rekordami życiowymi i pokazali, że mimo trudnych warunków mogą walczyć o wysokie lokaty.

Do zawodów reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przygotowywali Katarzyna i Konrad Szusterowie, Bartosz Witkowski, Michał Zawojek oraz Marianna Pędzich.