Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Pszczoła i Moszczyński tuż za podium MP U-16 Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 września 2017 07:38

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Białej Podlaskiej. Blisko wywalczenia medalu byli Gabriela Pszczoła i Sebastian Moszczyński, którzy wywalczyli czwarte miejsca.
Pierwszego dnia mistrzostw Sebastian Moszczyński poprawił rekord życiowy i rezultatem 182 cm najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. W ostatniej próbie rywal Mateusz Kalamarski Grudziądza zaliczył 186 cm i Sebastian stracił miejsce na podium. 
- Mimo wszystko jest to ogromny sukces naszego zawodnika, gdyż przyjechał z wynikiem 177 cm, a rok temu skakał 165 cm - podkreśla sekretarz OKLA Ostrołęka Konrad Szuster. - To wyraźny progres Sebastiana, który w krótkim czasie poczynił bardzo duże postępy.

Konkurs skoku wzwyż wygrał Bartosz Kowalski z Wrześni - 193 cm, przed Jakubem Hołubem z Lublina - 189 cm i Mateuszem Kalamarskim z Grudziądza - 186 cm.

W pierwszym dniu zmagań w konkursie rzutu młotem wystartowała Gabriela Pszczoła, która uplasowała się na szesnastym miejscu wynikiem 34.96 m. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów szykowała się do swojej koronnej konkurencji - pchnięcia kulą, a występ w rzucie młotem, które nie trenuje na co dzień był jedynie dodatkiem.

W konkursie rzutu dyskiem wystartowała z kolei Julia Mroczkowska, która zajęła jedenaste miejsce z wynikiem 32.57 m. Zwyciężyła Julia Chycińska z Łodzi z rezultatem 41.96 m.

W drugim dniu rywalizacji Mistrzostw Polski U-16 w Białej Podlaskiej w biegu na 300 m wystartowała Izabela Stefańska, która uzyskując rezultat 43.61 s uplasowała się na 21 pozycji. Najlepsza była Wiktora Florc z Bydgoszczy z czasem 40.82 s. W pchnięciu kulą po zaciętej rywalizacji Gabriela Pszczoła zajęła czwarte miejsce z wynikiem 12.02 m.

W konkursie pchnięcia kulą zwyciężyła Wiktoria Łuczak z Zamościa z wynikiem 13.24 m, przed Darią Siemieńską z Lubawy - 12.54 m i Wiktorią Fronczyk - 12.52 m. Gabriela Pszczoła z OKLA Ostrołęka zajęła czwarte miejsce z wynikiem 12.02 m i kolejną zawodniczkę Kornelię Gładkowską ze Szczecina wyprzedziła o 62 cm.
- Do medalu zabrakło tym razem 50 cm, ale zawsze po zajęciu przez zawodniczkę czwartego miejsca pozostaje niedosyt - podkreśla szkoleniowiec zawodniczki Konrad Szuster. - Gabriela nie była jednak w tym momencie przygotowana na wynik powyżej 12.50 m, dlatego jesteśmy zadowoleni z jej startu.

Zawodników do udziału w Mistrzostwach Polski U-16 w Białej Podlaskiej przygotowali trenerzy: Katarzyna i Konrad Szuster, Michał Zawojek i Bartosz Witkowski.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x