Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Sezon pełen rekordów OKLA podsumowany Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:46

Tak dobrego sezonu Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki nie miał od dobrych kilku lat. W 2017 roku podopieczni szerokiego grona trenerów OKLA z sukcesami walczyli w ogólnopolskich imprezach i ustanawiali kolejne bardzo wartościowe rekordy życiowe.
W obecnym sezonie w klubie nie brakowało sukcesów i lekkoatletycznych odkryć. Jednym z nich jest z pewnością Sebastian Moszczyński. 14-letni zawodnik w skoku wzwyż skoczył 195 cm i jest to najlepszy wynik w tym roczniku w kraju, a drugi w młodzikach. Podopieczny trenera Andrzeja Danielskiego zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików z Białej Podlaskiej z wynikiem 182 cm.

Kolejnym bardzo dużym talentem OKLA jest Gabriela Pszczoła, która w 2017 roku wygrała konkurs pchnięcia kulą młodzików wynikiem 12.30 m Mistrzostwa Mazowsza w Kozienicach, a w Mistrzostwach Polski Młodzików w Białej Podlaskiej z wynikiem 12.05 m zajęła czwarte miejsce. Złoto wywalczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie młotem - 38.01 m oraz srebro w pchnięciu kulą - 11.90 m.

Bardzo dobrze w obecnym sezonie spisywał się także Damian Niedźwiecki. 18-letni zawodnik wynikiem 18.10 m ustanowił nowy rekord życiowy i jeden z najlepszych wyników na krajowych listach. W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą zajął szóste miejsce z wynikiem 17.50 m oraz dziesiąte w rzucie dyskiem 44.45 m.

Więcej informacji w serwisie sportowym naszego patrona medialnego sport.moja-ostroleka.pl

 

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie sezonu w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x