SiteGround web hosting Joomla Templates

Niedźwiecki otarł się o medal Mistrzostw Polski Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
środa, 14 lutego 2018 08:49

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Damian Niedźwiecki po raz kolejny pobił rekord życiowy, ale w Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu zajął czwarte miejsce. Po raz drugi w karierze otarł się o podium najważniejszej imprezy w pierwszej części sezonu.
Damian Niedźwiecki prowadzony przez trenera Konrada i Katarzynę Szusterów w najlepszej próbie uzyskał 15.81 m. Dopiero w ostatniej kolejce wyprzedził go Jakub Dzik z MKS-MOS Płomień Sosnowiec - 16.49 m i zdobył srebrny medal. Złoto zgarnął z kolei wywalczył z kolei Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów - 17.48 m, a brąz Bartłomiej Uchman z CWKS Resovia Rzeszów, który uzyskał 16.07 m. W konkursie zaprezentował się także drugi reprezentant OKLA Ostrołęka Oskar Żebrowski, który z wynikiem 14.24 m został sklasyfikowany na piętnastej lokacie.

W zawodach udanie zaprezentowała się Katarzyna Butler U18 na dystansie 1000 m, która z wynikiem 3:03.93 wygrała swój bieg z niżej rozstawionymi zawodniczkami. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego poprawiła rekord życiowy i zajęła dziewiąte miejsce w swojej konkurencji.

Dziewiąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą U18 wywalczyła z kolei Gabriela Pszczoła. W zawodach uzyskała wynik 12.20 m. Zwyciężyła ze świetnym wynikiem Natalia Klocek z UKS Halszka Szamotuły - 16.41 m.