Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 lutego 2018 07:39

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki oraz z powiatu wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie pięknej starówki w mieście Mikołaja Kopernika.
Następnie cała grupa sprawdziła swoje akrobatyczne możliwości w parku trampolin Jump Arena. Uczniowie świetnie się bawili wykonując różnego rodzaju ewolucje gimnastyczne. Najważniejszym wydarzeniem wycieczki było kibicowanie najlepszym zawodnikom "Królowej Sportu" z Polski i świata podczas transmitowanego w telewizji polskiej międzynarodowego Mityngu Copernicus Cup.

Uczniowie podziwiali zmagania lekkoatletów z trybun, poznając zasady kulturalnego kibicowania, fair-play oraz radzenia sobie w sytuacji zwycięstwa i porażki. Młodzi adepci sportu mieli również niebywałą możliwość spotkania się osobiście ze swoimi idolami. Czołowi polscy reprezentanci rozdawali autografy, robili zdjęcia i opowiadali o swojej drodze do sukcesu.

Z uczniami spotkał się między innymi Marcin Lewandowski, który wypełniając minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w biegu na 1500 m otarł się o Halowy Rekord Polski, a także z Konrad Bukowiecki, który w Toruniu poprawił absolutny rekord Polski pchając kulę 7.26 kg - jako pierwszy w historii Polak na odległość 22.00 m.

Uczniowie wraz z opiekunami rewelacyjnie sprawdzili się w roli kibiców, za co zawodnicy odwdzięczyli się wspaniałymi wyniki i pięknym widowiskiem. W wycieczce udział wzięli uczniowie z SP 1 Ostrołęka, STO Ostrołęka, SP Rżaniec, SP Czarnotrzew, a także zawodniczki OKLA Ostrołęka i Lekkoatletyka dla Każdego.

Opiekę na wycieczce sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce Bartosz Witkowski, Krzysztof Olszewski oraz Tomasz Kwiatkowski a także Katarzyna Szuster nauczycielka wychowania fizycznego z STO Ostrołęka i Iwona Magdalena Cwalińska Dyrektor SIGiE w Ostrołęce.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x