Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Lekkoatleci OKLA z sukcesami w Elblągu Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 marca 2018 13:33

Bardzo udanie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Międzywojewódzkich Mistrzostwa U16 w biegach przełajowych. W zawodach wystąpili podopieczni trenerów Marianny Pędzich, Krzysztofa Tyszki, Michała Zawojka i Bartosza Witkowskiego.

Największy sukces osiągnęła Kornelia Szymczyk na dystansie 1500 m zdobywając złoty medal. - Kornelia pobiegła bardzo mądrze trzymając się przez większość biegu w czołówce i na ostatnich 400 m zaczęła finiszować wbiegając na metę z czterosekundową przewagą nad drugą zawodniczką - relacjonuje trener OKLA Bartosz Witkowski. - W klasyfikacjach drużynowych zajęliśmy trzecie miejsce wśród kobiet i czwarte miejsce wśród mężczyzn.

W zawodach Kornelia Szymczyk wywalczyła złoty medal na dystansie 1500 m, Dominik Kowalczyk był piąty na 3000 m, Kacper Piórkowski zajął szóste miejsce, a Kornelia Zbiczyńska na 2500 m zajęła dziewiąte miejsce. Kolejne miejsca zajęli: Kacper Twardy - dziesiąte na 2000 m, Dominik Suski - piętnasty na 3000 m, Klaudia Smolińska - siedemnasta na 2500 m, Natalia Zielińska - osiemnasta na 2500 m. Biegu na dystansie 2500 m z powodów zdrowotnych nie ukończyła Julia Pogorzelska - 2500 m.

W biegu dodatkowym na 1000 metrów dla dzieci starszych (rocznik 2005-2006) wystartowały dwie zawodniczki -Łucja Szałkowska, która była dziesiąta i Wiktoria Komosa - osiemnasta.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x