Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Czas na Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 maja 2018 08:32

Ponad trzysta zawodniczek i zawodników znalazło się na listach startowych Mistrzostw Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Na zawody na stadionie przy ulicy Witosa wspólnie zapraszają Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sportowy.

Zawody zostały zaplanowane w tym roku we czwartek, 24 maja na stadionie przy ulicy Witosa. Początek rywalizacji w mistrzostwach został przewidziany na godz. 10.00.

W programie imprezy przewidziano następujące konkurencje dla kobiet: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 4x100 m, skok w dal, skok w wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem. W tych samych konkurencjach zmierzą się również mężczyźni, jednak zamiast na 800 m będą rywalizować na 1500 m.


- Do udziału w zawodach uprawnieni są zawodnicy urodzeni w latach 2002-1999 i posiadający aktualne badania lekarskie - informuje sekretarz OKLA Konrad Szuster. - Każda szkoła mogła zgłosić do zawodów po trzech lekkoatletów do jednej konkurencji. Punktowanych będzie osiem miejsc w każdej konkurencji.

W biegu na 100 metrów będą miały miejsce eliminacje oraz finał z udziałem sześciu najlepszych zawodniczek/zawodników. W pozostałych biegach serie na czas, a w konkurencjach technicznych eliminacje i finał dla ośmiu uczestników mistrzostw. W załączeniu program minutowy.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkurencjach przewidziane zostały medale i dyplomy. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Udział w zawodach organizowanych przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sportowy jest bezpłatny. Patronat honorowy nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski.

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x