SiteGround web hosting Joomla Templates

Lekkoatleci OKLA w Pułtusku z medalami i awansami Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
środa, 30 maja 2018 13:01

Kolejny bardzo udany występ na swoim koncie zapisali młodzi reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Uczestnicy zajęć "Lekkoatletyka dla każdego" z sukcesami rywalizowali w Regionalnym Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Pułtusku.
Podopieczni trenerów OKLA Ostrołęka Katarzyny Szuster oraz Bartosza Witkowskiego wywalczyli grad medali i awanse do finałów ogólnopolskich.
Złote medale zdobyli Aleksandra Dobkowska w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm, Wiktor Laskowski w biegu na 300 m - 49.40 s, Lena Wilczyńska w biegu na 300 m - 53.70 s, Eulalia Marzewska w biegu na 600 m - 53.70 s, Oliwia Napiórkowska w skoku w dal - 4.40 m, Alicja Prusik w skoku w dal 4.60 m i w sprincie 60 m - 8.50 s, Igor Łada w sprincie na 60 m - 9.00 s i Julia Kawa w rzucie piłeczką palantową - 36.00 m.

Srebrne medale wywalczyli: Daria Dobkowska w biegu na 300 m - 55.40 s i skoku w dal - 3.74 m, Wiktor Laskowski w rzucie piłeczką palantową - 42.00 m, Julia Chełchowska w rzucie piłeczką palantową - 33.00 m. Brązowe medale zdobyły: Weronika Jankowska z biegu na 300 m z wynikiem 54.40 s, Igor Łada w skoku w dal - 3.99 m oraz trzykrotnie Lena Wilczyńska w skoku w dal - 3.96 m, rzucie piłeczką palantową - 30.00 m i sprincie na 60 m - 9.20 s.

W zawodach zaprezentowały się dzieci z SP nr 1 Ostrołęka, SP nr 6 Ostrołęka, STO Ostrołęka i SP Troszyn. Do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w dniach 16-17 czerwca zostali zakwalifikowani: Aleksandra Dobkowska - skok wzwyż, Daria Dobkowska - skok w dal, Oliwia Napiórkowska - skok w dal, Alicja Prusik - skok w dal, Wiktoria Kandybowicz - skok w dal, Julia Kawa - rzut piłeczką palantową, Julia Chełchowska - rzut piłeczką palantową, Wiktor Laskowski - 300 m i Igor Łada - skok w dal.

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki dziękuję za pomoc przy wyjazdach na zawody Prezydentowi Miasta Ostrołęki Januszowi Kotowskiemu oraz Radnemu Miasta Ostrołęki Grzegorzowi Milewskiemu.