Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Lekkoatleci OKLA eksplodowali formą w Słubicach Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 czerwca 2018 08:41

Świetny występ zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. W zawodach rewelacyjnie zaprezentowała się Magdalena Olszewska, która wywalczyła srebrny medal.
Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w rzucie dyskiem U20 (1 kg) wywalczyła srebrny medal miejsce z rezultatem 45.47 m, poprawiając rekord życiowy i uzyskała pierwszą klasę sportową i drugi wynik na krajowych listach w obecnym sezonie.

Dwa brązowe medale w zawodach wywalczyła Katarzyna Butler. Zawodniczka prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego w kategorii wiekowej U18 w biegu na 1500 m uzyskała wynik 4:48.60 s, a na 800 m uzyskała 2:17.90 s, poprawiając rekord życiowy.

Najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce w konkursie pchnięcia kulą U20 (6 kg) rezultatem 16.54 m wywalczył Damian Niedźwiecki, a jego klubowy kolega Oskar Żebrowski w tej samej konkurencji zajął szóstą lokatę z wynikiem 15.44 m. Damian Niedźwiecki został również sklasyfikowany na szóstym miejscu w konkursie rzutu dyskiem U20 (1.75 kg) - 47.87 m.

Kolejna z reprezentantek OKLA Gabriela Pszczoła startowała w pchnięciu kulą U18 (3 kg) i zajęła szóste miejsce z wynikiem 12.01 m. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów brała udział także w konkursie rzutu młotem U18 (3 kg) z wynikiem 29.46 m zajęła czternaste miejsce.

W zawodach uczestniczyła również Julia Mroczkowska w rzucie dyskiem U18 (1 kg), niestety zawodniczka "nie zaliczyła" żadnej próby w eliminacjach, dlatego nie została sklasyfikowana.

 

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x