Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Niedźwiecki ze srebrem, Olszewska z brązem Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 czerwca 2018 15:28

To była kolejna bardzo udana impreza mistrzowska w wykonaniu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Tym razem Damian Niedźwiecki i Magdalena Olszewska z powodzeniem rywalizowali o medale Mistrzostw Polski U20 we Włocławku.

Damian Niedźwiecki prowadzony przez trenerów Katarzynę i Konrada Szusterów zapisał na swoim koncie rewelacyjny start w konkursie pchnięcia kulą. 18-letni zawodnik w konkursie głównym w najlepszej próbie posłał kulę na odległość 16.98 m i poprawił rekord życiowy.

Konkurs wygrał Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów z wynikiem 17.73 m, a na podium znalazł się jeszcze Krystian Mikulski z WLKS Nowe Iganie z wynikiem 16.73 m. Pechowo udział w eliminacjach zakończył drugi z reprezentantów OKLA Ostrołęka Oskar Żebrowski, który nie zaliczył żadnej próby. Damian Niedźwiecki bardzo udanie zaprezentował się także w konkursie rzutu dyskiem, gdzie nowy rekord życiowy 49.87 m pozwolił na zajęcie piątej lokaty.

Do podium zabrakło tym razem nieco ponad dwa metry. Konkurs wygrał Jakub Lewoszewski z KS Agros Zamość, który w najlepszej próbie uzyskał 57.73 m. W konkursie swoich sił próbował także Oskar Żebrowski, ale ponownie nie zaliczył żadnej próby. Nie zawiodła po raz kolejny druga nadzieja medalowa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Magdalena Olszewska w konkursie rzutu dyskiem wywalczyła brązowy medal z rezultatem 40.62 m. Konkurs wygrała Agnieszka Kulak z LKS Jantar Ustka z wynikiem 46.06 m. Druga była Patrycja Maciejewska KS Achilles Leszno z wynikiem 43.92 m.

- Mistrzostwa Polski U20 zaliczamy do bardzo udanych - komentuje sekretarz OKLA Ostrołęka Konrad Szuster. - Zawodnicy i trenerzy pracowali cały rok, aby odpowiednio przygotować się do docelowej imprezy. Mimo niesprzyjającej aury nasi podopieczni potwierdzili swoją formę sportową. Medale zawsze cieszą, jesteśmy dumni, że wychowankowie naszego klubu stanęli na podium Mistrzostw Polski. Z optymizmem patrzymy na dalszą część sezonu. Czekamy na kolejne rekordy życiowe.

 

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x