SiteGround web hosting Joomla Templates

Nagrody Starosty Ostrołęckiego dla reprezentantów OKLA Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
niedziela, 30 grudnia 2018 11:53

Tradycyjnie na ostatniej sesji rady powiatu w 2018 roku Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł przyznał nagrody okolicznościowe utalentowanym sportowcom z powiatu ostrołęckiego. W tym gronie nie zabrakło także dwójki aktualnych zawodniczek - Magdaleny Olszewskiej i Katarzyny Butler oraz naszej wychowanki Magdaleny Żebrowskiej.
Nagrodzona została Magdalena Żebrowska, która obecnie reprezentuje AZS AWF Biała Podlaska, ale pochodzi z gminy Lelis i jest wychowanką OKLA Ostrołęka. Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego w tym roku po raz trzeci wywalczyła Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w skoku w dal, a także reprezentowała Polskę w Pucharze Świata w Londynie.

Kolejną nagrodzoną zawodniczką jest Magdalena Olszewska. Wychowanka OKLA Ostrołęka swoją karierę rozpoczynała pod okiem Marianny Pędzich, a w ostatnich latach trenowała pod okiem trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów. Na swoim koncie ma wiele sporo sukcesów, w tym brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Z racji podjęcia studiów w Warszawie od nowego sezonu będzie reprezentować AZS AWF Warszawa.

Trzecią nagrodzoną zawodniczką OKLA Ostrołęka jest Katarzyna Butler. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w 2018 roku zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski LZS w biegu na 800 m i 1500 m. Zawodniczka reprezentująca gminę Myszyniec to kolejny duży talent w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki.