Reklama


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Niedźwiecki z minimum na ME! Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 czerwca 2019 10:04

Damian Niedźwiecki z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z wynikiem 18,38 m wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Polski LZS. Osiągnięty wynik oznacza kwalifikację na Mistrzostwa Europy do lat 20. Złoto w skoku wzwyż zdobył z kolei Sebastian Moszczyński. Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych odbywały się 1-2 czerwca w Zamościu.Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów start na mistrzostwach rozpoczął od zdobycia brązowego medalu w rzucie dyskiem (1,75 kg) w trakcie pierwszego dnia rywalizacji. Osiągnął wynik 52,66 m, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Sobota była udana nie tylko dla Niedźwieckiego. Złoty medal w skoku wzwyż wywalczył bowiem Sebastian Moszczyński (203 cm), a srebrny w rzucie dyskiem (1 kg) zdobyła Julia Mroczkowska (35,34 m)

Niedziela była równie dobra dla OKLA. W konkursie pchnięcia kulą (6 kg) Damian Niedźwiecki również poprawił rekord życiowy, który ustanowił w poprzedni weekend podczas Mistrzostw Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych.

W stolicy reprezentant ostrołęckiego klubu pchnął kulę na odległość 18,06 m, a w Zamościu dołożył do tego wyniku kolejne 32 cm! Wynik 18,38 m dał mu złoty medal Mistrzostw Polski LZS oraz minimum uprawniające do startu na Mistrzostwach Europy do lat 20.

 

 

SponsorzyUM Ostrołęka

Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej AtletykiMazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

x