SiteGround web hosting Joomla Templates

Sebastian Moszczyński szósty w Europie! Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
środa, 31 lipca 2019 10:14

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zawody w azerskim Baku zapamięta na długo. Sebastian Moszczyński zadebiutował w koszulce z orzełkiem na piersi. W Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku zajął szóste miejsce w stawce.
Eliminacje do olimpijskiego konkursu skoku wzwyż w Baku rozegrano w środę 24 lipca. Aby wywalczyć awans do finału, należało pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 199 cm. Wyczynu tego dokonał 11 skoczków, dwunasty który również otrzymał kwalifikację do finału skoczył 194 cm.

Sebastian Moszczyński startował w kwalifikacjach w grupie B. W drugiej próbie pokonał 189 cm, a następnie bez strącenia skoczył na wysokość 194 cm i 199 cm - dzięki temu zajął piąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Finał olimpijskiego festiwalu młodzieży odbył się w piątkowe popołudnie. Moszczyński opuścił pierwszy skok na wysokość 184 cm i zaczął rywalizację od wysokości 189 cm. Zawodnik OKLA Ostrołęka w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 189, 193, 197 i 200 cm. Do wysokości 203 cm zostało tylko sześciu zawodników. Poprzeczkę zawieszoną na 203 cm udało się pokonać Sebastianowi w trzeciej próbie. Późniejsze ataki mieszkańca Poścień-Zamion (gm. Chorzele) na 206 cm zakończyły się niepowodzeniem.

Ostatecznie Sebastian Moszczyński zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Wygrał Yahor Huptar z Białorusi, który pokonał wysokość 218 cm. Kolejne miejsca na podium zajęli Paul Metayer z Francji i Roman Petruk z Ukrainy - obaj skoczyli na wysokość 210 cm. Warto dodać, że wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, a obecnie prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza ma niespełna 16 lat.

Cały artykuł na sport.moja-ostroleka.pl.