SiteGround web hosting Joomla Templates

Pięć medali OKLA w Olecku Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Administrator
środa, 11 września 2019 08:01

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

Na podium stanęli Karolina Grzeszczyk, Aleksandra Dobkowska, Damian Zakrzewski, Dominik Kowalczyk i Tobiasz Wojciechowski.

W zawodach wzięli udział również Alicja Prusik, Kornelia Zbiczyńska, Klaudia Głażewska, Kornelia Szymczyk, Eliasz Napiórkowski i Dawid Zalewski. Złoty medal zawisł na szyjach Karoliny Grzeszczyk - 37,35 m w konkursie rzutu dyskiem oraz Damiana Zakrzewskiego - 180 cm w skoku wzwyż. Na drugim stopniu podium stanęli Aleksandra Dobkowska - 155 cm w skoku wzwyż oraz Dominik Kowalczyk - 2:50,77 na dystansie 1 km.

Brązowy medal zdobył z kolei Tobiasz Wojciechowski, który wzwyż skoczył na wysokość 160 cm. Pozostali zawodnicy również uzyskali wartościowe wyniki. Eliasz Napiórkowski poprawił swój rekord życiowy na dystansie 300 metrów - 38,46 s, co dało mu czwartą pozycję. Piątą lokatę zdobył z kolei w biegu na 100 metrów - 12,04 s. Alicja Prusik była ósma w skoku w dal - 4,49 m, Karolina Grzeszczyk dziesiąta w pchnięciu kulą - 8,30 m, Kornelia Zbiczyńska jedenasta w biegu na 2000 metrów - 8:03,08, Dawid Zalewski trzynasty w rzucie dyskiem - 25,16 m, Klaudia Głażewska siedemnasta w biegu na 100 metrów - 16,02 s, a Kornelia Szymczyk nie ukończyła biegu na dystansie 600 metrów z powodu problemów zdrowotnych.

Więcej informacji o naszych lekkoatletach na sport.moja-ostroleka.pl.